Muzyczna lekcja historii z Gwiazdą

20 września w naszej szkole odbyły się warsztaty „Muzyczna lekcja historii z Gwiazdą”, prawdziwą gwiazdą czyli z Panem Krzysztofem Gwiazdą. Artysta jest absolwentem „Czwórki”, dlatego bardzo chętnie zaangażował się w ten projekt. Głównym jego celem jest upowszechnienie wśród uczniów wiedzy historycznej dotyczącej przebiegu bohaterskich walk w 1939 roku oraz przybliżenie sylwetek bohaterów – obrońców Ojczyzny. W pierwszym etapie odbyły się warsztaty. Wzięło w nich udział 12 uczniów (z kl. VIII a: Gabrysia P., Szymon K., Weronika D., Lusia S.; z kl. VIII b: Julia S., Gabrysia W., Julia O.; z kl. VII a: Ania J., Wiktoria K., Piotr B.; z kl. VII b: Antonina O., Amelia C.). Profesjonalny artysta estradowy Pan Krzysztof Gwiazda podczas warsztatów zapoznał uczestników z technikami pracy na scenie. Wcześniej chętni uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie przygotować prezentacje związane z kampanią wrześniową. Uczestnicy warsztatów do drugiego etapu warsztatów wybrali prezentacje Gabrysi Pawlak i Szymona Kwiatkowskiego z klasy VIII a. Do prowadzenia prezentacji uczestnicy wybrali: Wiktorię Kamińską, Julię Orłowską i Gabrysię Wiśniewską. Wybrane prezentacje będą przedstawione na koncercie finałowym w dniu 3 października dla dwóch grup wiekowych (młodszej i starszej).  W pierwszej części koncertu uczniowie usłyszą utwory patriotyczne w wykonaniu artysty Krzysztofa Gwiazdy i akompaniatora – pianisty. W drugiej obejrzą wybrane prezentacje multimedialne. Na koniec koncertu zaplanowane jest wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. „Muzyczna lekcja historii z Gwiazdą” to program realizowany pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.