II Szkolny Test Coopera

W sobotę 11 września 2021 r. nasza szkoła ponownie przyłączyła się do obchodów Narodowego Dnia Sportu. Na bieżni lekkoatletycznej punktualnie o godzinie 11.00 wystartował Drugi Szkolny Test Coopera – popularny test wysiłkowy, który polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Tym razem tylko dwie uczennice: Alicja Jaroń 7b i Wiktoria Trafisz 7c podjęły wyzwanie i stanęły na starcie biegu. Jak to mówią… kto rano wstaje, ten bije rekordy i nagrody dostaje!!! Dziewczęta, w ciągu 12 minut, przebiegły 2055 m (Alicja) oraz 2120 m (Wiktoria), uzyskując tym samym dobry wynik w swojej kategorii wiekowej. Uczennice zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami oraz pakietem nagród.

Gratulujemy Alicji i Wiktorii nie tylko wyniku, ale przede wszystkim sportowej postawy i zaangażowania w pozalekcyjne, nieobowiązkowe działania na rzecz aktywności fizycznej. Gratulujemy również i zazdrościmy wiernych kibiców – rodziców, którzy dopingowali i wspierali na trasie oraz liczyli każdy cenny, przebiegnięty metr.

Ze sportowym pozdrowieniem.
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego