Święto Patrona Szkoły

7 grudnia był szczególnym dniem dla społeczności „czwórki”. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym Mikołajowi Rejowi – patronowi Szkoły Podstawowej Nr 4 i Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Żyrardowie. Święto było okazją do przypomnienia biografii renesansowego poety oraz do posłuchania jego, jakże trudnych do recytowania, dzieł m.in. „Krótka rozprawa między trzema osobami: panem, wójtem i plebanem” czy „Figliki”.

Klasa I GA – wychowawca A. Maciaszczyk, przedstawiła program artystyczny, który spotkał się z wielkim zaciekawieniem. Nie zabrakło również renesansowej muzyki przygrywającej w tle.

Święto zbiegło się z mikołajkami, więc na zakończenie apelu uczniowie otrzymali słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców.

Agnieszka Maciaszczyk

dzień patrona szkoły 003dzień patrona szkoły 001 dzień patrona szkoły 012 dzień patrona szkoły 011 dzień patrona szkoły 007 dzień patrona szkoły 004