Klasa I d – aktualności

Dnia 1 grudnia odbyły się dwie wycieczki uczniów klas pierwszych. Dzieci z klasy Ia i Id wraz z wychowawczyniami p. Ewą Gałązką i p. Anną Kowalczyk oraz cudownymi mamami wybrały się na przedświąteczną wizytę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Podczas tej niesamowitej wyprawy miały okazję przespacerować się po „Bajkowej Ścieżce” i przypomnieć sobie fabułę kilku najbardziej znanych i lubianych przez dzieci bajek. Podczas spaceru odwiedziły także „Dom Świętego Mikołaja”, w którym zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. W celu odpoczynku przed zabawą obejrzały bajkę w „Kinie pod dzwoneczkiem”, a także miały okazję wziąć udział w krótkich warsztatach, podczas których wykonały karty świąteczne.
Dnia 18 grudnia 2015r. dzieci z klasy Id wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców na klasowe Jasełka. Recytując wiersze, śpiewając kolędy, a także wręczając upominki dla mamy i taty wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. W ramach niespodzianki rodzice ugościli swoje pociechy, a także przywieźli pierwszą turę prezentów.
Dnia 22 grudnia do Miejskiego Ogródka Jordanowskiego poszło pięciu reprezentantów z naszej szkoły z kl. Ia i IIb na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna Ozdoba” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Miasto Żyrardów – fabryka Św. Mikołaja”. Dzięki dobrej organizacji każdy uczestnik wrócił do domu z upominkiem i perspektywą lekcji jazdy konnej w Radziejowicach. W konkursie wzięło udział dwudziestu czterech naszych uczniów. Nagrodę i I miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Stepanyan Lusine z kl. IV. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Czajka Patryk, Gawryś Paulina, Łaniewska Gabriela, Matak Mateusz, Obsznajczyk Maria, Puchalska Ewa oraz Rutkowska Wiktoria. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Anna Kowalczyk

P1030126 20151222_135646 DSC_0389

Dodaj komentarz

Skip to content