Dnia 1 grudnia odbyły się dwie wycieczki uczniów klas pierwszych. Dzieci z klasy Ia i Id wraz z wychowawczyniami p. Ewą Gałązką i p. Anną Kowalczyk oraz cudownymi mamami wybrały się na przedświąteczną wizytę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.
Podczas tej niesamowitej wyprawy miały okazję przespacerować się po „Bajkowej Ścieżce” i przypomnieć sobie fabułę kilku najbardziej znanych i lubianych przez dzieci bajek. Podczas spaceru odwiedziły także „Dom Świętego Mikołaja”, w którym zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. W celu odpoczynku przed zabawą obejrzały bajkę w „Kinie pod dzwoneczkiem”, a także miały okazję wziąć udział w krótkich warsztatach, podczas których wykonały karty świąteczne.
Dnia 18 grudnia 2015r. dzieci z klasy Id wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców na klasowe Jasełka. Recytując wiersze, śpiewając kolędy, a także wręczając upominki dla mamy i taty wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. W ramach niespodzianki rodzice ugościli swoje pociechy, a także przywieźli pierwszą turę prezentów.
Dnia 22 grudnia do Miejskiego Ogródka Jordanowskiego poszło pięciu reprezentantów z naszej szkoły z kl. Ia i IIb na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna Ozdoba” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Miasto Żyrardów – fabryka Św. Mikołaja”. Dzięki dobrej organizacji każdy uczestnik wrócił do domu z upominkiem i perspektywą lekcji jazdy konnej w Radziejowicach. W konkursie wzięło udział dwudziestu czterech naszych uczniów. Nagrodę i I miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Stepanyan Lusine z kl. IV. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Czajka Patryk, Gawryś Paulina, Łaniewska Gabriela, Matak Mateusz, Obsznajczyk Maria, Puchalska Ewa oraz Rutkowska Wiktoria. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Anna Kowalczyk




Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.