Parlamentarna przygoda klas 2A i 2C

Uczniowie dwóch klas drugich 2A i 2C wraz z wychowawczyniami Beatą Marzędą-Przybysz i Grażyną Pindor oraz rodzicami wybrali się do polskiego parlamentu.

Gościli w Senacie RP i Sejmie na zaproszenie Wicemarszałka Senatu Adama Bielana. Uczniowie zapoznali się z działalnością obu izb naszego parlamentu. Dowiedzieli się, co to znaczy tworzyć akty prawne, które są obecne w naszym codziennym życiu. W sposób bardzo przystępny, niekiedy nawet zabawowo-zagadkowy, poznali tajniki pracy posłów i senatorów. Dzieci zwiedziły najważniejsze pomieszczenia w Senacie i Sejmie. Mogły poczuć się ważnymi obywatelami naszego kraju. Były zachwycone i bardzo zaciekawione. Wiedza zdobyta podczas parlamentarnej lekcji z pewnością przyda się podczas tegorocznych wyborów. Pozwoli zrozumieć prawa i obowiązki Polaków, tych młodych i starszych. Na zakończenie nasi uczniowie zostali obdarowani przez pana Marszałka Adama Bielana upominkami, które uprzyjemnią naukę. Radości było co niemiara. 

Po wizycie w Sejmie i Senacie uczestnicy wycieczki udali się na spacer na Plac Józefa Piłsudskiego i do Ogrodu Saskiego. Dużą atrakcją było również zwiedzanie Muzeum Etnograficznego, w którym dzieci podziwiały kolorowe, oryginalne eksponaty. 

Całodniowa wycieczka do Warszawy po raz kolejny była atrakcyjna i pełna wrażeń. 

Skip to content