Czwórka jest najlepsza…

Środa 25 września 2019 r. przejdzie do chlubnej historii naszej Czwórki. Nasza szkoła zwyciężyła w Wielkich Zawodach Sprawnościowych Szkół Podstawowych „Mali Bohaterowie”. Ta impreza sportowa odbyła się w naszym mieście i powiecie pierwszy raz. Zorganizowana była przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych w ramach projektu Ministerstwa Sporu i Turystyki na zaproszenie Prezydenta Miasta Żyrardowa. W tych oryginalnych zmaganiach sportowych wzięły udział szkoły z Żyrardowa i z terenu powiatu żyrardowskiego. Uczestnicy super biegu przeszkodowego zwanego Little Heroes startowali w kilku grupach wiekowych od klas 3 do klas 8. Musieli pokonać zestaw profesjonalnych przeszkód. Uczniowie naszej szkoły w liczbie 44 osób spisali się wyśmienicie, zwyciężając w klasyfikacji generalnej. W sumie wystartowało około 400 zawodników. Naszemu zespołowi został wręczony puchar dla najlepszej szkoły przez Posła na Sejm RP Pana Macieja Małeckiego, a wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Radości było mnóstwo. Okazję do dumy mamy również z Miłosza Adamiaka z klasy 4a, który zajął 1 miejsce w kategorii chłopców klas czwartych. Reprezentację szkoły przygotowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego Sylwia Burzyńska i Marcin Klepacz. Dużego wsparcia emocjonalnego naszym zawodnikom udzieliła Dyrektor Szkoły Pani Beata Marzęda-Przybysz, która jeszcze w szkole przed wyjściem na zawody zachęcała swoich uczniów do sportowej walki. Naszej reprezentacji kibicowali także rodzice obecni na tym wspaniałym wydarzeniu. Sukces jak najbardziej zasłużony. Gratulujemy!!!