Klasy 4A i 5A i i „Przygody Mikołajka”

11.12.2019 r. klasy 4 a i 5 a obejrzały  „Przygody Mikołajka” w teatrze „Arlekin” w Łodzi. Przeniesienie na scenę zabawnych sytuacji  z opowiadań Renee i Goscinnego na pewno nie było łatwe. Charakterystyczni bohaterowie – Mikołajek, Alcest, Gotfryd, Rufus, Kleofas  i Ananiasz – są wciąż tak samo niesforni  i przysparzają swoim opiekunom problemów wynikających z patrzenia na świat z dziecięcej perspektywy. Uczniowie mieli okazję podziwiać aktorów grających w maskach, które uwydatniły najważniejsze cechy poszczególnych postaci. Przedstawienie było atrakcyjne dzięki kostiumom, pomysłowym sposobom zmiany dekoracji oraz piosenkom. Na uwagę zasługiwał finał  ze względu na żywiołową muzykę i ciekawą choreografię.

Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w warsztatach poprowadzonych przez aktorów „Arlekina”. Mogli się przekonać jakiej sprawności fizycznej wymaga występowanie w spektaklach lalkowych. Największą radością okazała się możliwość obejrzenia kukiełek, marionetek i próba ich animacji.

Monika Chmielewska