I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

I SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS IV – VI
Czytanie jest najważniejszą umiejętnością, którą powinny opanować wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Poszerza horyzonty, pomaga odnosić sukcesy, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo. Aby zachęcić uczniów do doskonalenia tej ważnej umiejętności, co roku we wrześniu odbywa się w naszej szkole „Dzień Głośnego Czytania”, a w tym roku po raz pierwszy odbył się w listopadzie „Pierwszy Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV – VI”. Organizatorkami konkursu były: Zofia Suchojad, Arleta Dziedzic, Marta Wasielewska, Beata Siniarska. Uczniowie czytali fragmenty wybranych pozycji książkowych:
• klasa IV: J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”,
• klasa V: C.S. Lewis „Opowieści z Narnii”,
• klasa VI: M. Musierowicz, „Kłamczucha”.
Wielu uczestników rywalizowało w zakresie konkursowych wymagań tj.: płynność czytania, tempo, artykulacja, modulacja głosu, stosowanie znaków interpunkcyjnych oraz ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom.
Tytuł Mistrza otrzymali:
Klasy IV – Maja Kwiatkowska 4a
Klasy V – Łucja Nowicka 5a
Klasy VI – Aleksander Jarosz 6c.
Tytuł Wicemistrza otrzymali:
Klasy IV – Maciej Ambroziak 4a, Vitalina Svirchevska 4b.
Klasy V – Kinga Maciszewska 5b, Witold Cewiński, 5b.
Klasy VI – Jan Słojewski 6a, Odeta Schab 6c.
Serdecznie gratulujemy!