Naukowo w naszej Czwórce

Ustalenia pomiędzy Dyrektor naszej szkoły a Pracownikami naukowymi Uniwersytetu Warszawskiego zaowocowały miłą współpracą dwóch instytucji. Rozpoczęliśmy udział w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP – mów swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły”. Beneficjentem programu jest Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej oraz wiedzy finansowej w zakresie bezpiecznego inwestowania oraz oszczędzania u uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Pierwsze działania dydaktyczne odbyły się 9 marca. Zajęcia poprowadzili pani prof. Marta Pastuła i dr Rafał Cieślik, który jest jednocześnie kierownikiem projektu. Uczniowie podczas czterogodzinnych spotkań, dzięki prezentacjom multimedialnym i ciekawym treściom mogli dowiedzieć się jak ocenić swoją sytuację finansową czy jak mądrze korzystać z własnego budżetu, z kart kredytowych.

Podczas tego procesu dydaktycznego odbędą się jeszcze dwa czterogodzinne zajęcia. Każdy uczeń, który bierze udział w projekcie będzie mógł przystąpić do konkursu, po wcześniejszym zarejestrowaniu się w systemie gry on-line. Będzie mógł zwyciężyć i uzyskać tytuł „lidera inwestycji” oraz nagrodę edukacyjną. A nasza szkoła może uzyskać tytuł „Szkoły przyjaznej finansom osobistym”. Warto pogłębiać swoją wiedzę. Dyrekcja i uczniowie składają serdeczne podziękowania za przemiłą znajomość i współpracę.