Konkursy biblioteki szkolnej

Podsumowanie konkursów które biblioteka szkolna organizowała w trakcie edukacji zdalnej.  Dziękujemy wszystkim uczniom którzy wzięli udział w naszych konkursach, zabawach literackich i  w wirtualnych podróżach do świata literatury i kultury.

Z okazji Tygodnia Bibliotek – biblioteka szkolna zaprosiła chętnych uczniów klas I – III do zabawy: Obejrzyjcie prezentację o książce Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka” i rozwiążcie zagadkę.

Zagadki rozwiązała Małgosia Jodłowska z klasy 2 B i otrzyma dyplom z niespodzianką.

Biblioteka szkolna ogłosiła „Konkurs emotikonowy” – Legendy polskie. W tej zabawie udział wzięli następujący uczniowie którzy prawidłowo odgadli tytuły legend:

Gabriela Jaskółka klasa 7 B

Oliwia Bieganowska klasa 7 B

Wiktoria Rutkowska klasa 5 A

Konrad Milewski klasa 6 C

Uczniowie otrzymają dyplomy z niespodzianką.

Z okazji 1 kwietnia – Prima Aprilis biblioteka szkolna ogłosiła też konkurs – Pomylone tytuły książek. W tym konkursie udział wzięli i odgadli prawidłowo tytuły książek następujący uczniowie:

Dawid Byszuk klasa 5 B

Małgosia Jodłowska klasa 2 B

Kornelia Klem klasa 2 B

Liliana Bartosiewicz klasa 2 B

Maja Zielińska klasa 2 B

Julia Przyborowska klasa 2 B

Olga Bartoszewska klasa 2 B

Uczniowie otrzymają dyplomy z niespodzianką.

I jeszcze jeden konkurs biblioteki szkolnej – Konkurs na dzienniczek przeczytanych książek – Zeszyt lektur: Na pewno masz wiele wspaniałych pomysłów!  Koniecznie je wykorzystaj!  Pisz, rysuj, ale przede wszystkim czytaj!

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i nagrody:

I miejsce- Seweryn Rokicki klasa 2 A  i Natalia Kądziela klasa III A

II miejsce – Małgosia Jodłowska klasa 2 B i Julia Matyjek klasa 2 B

III miejsce Olga Dudek klasa 1 A

Dyplom za udział w konkursie otrzymuje Maria Rakowska klasa 6 C.