Narodowy Dzień Sportu

19 WRZEŚNIA 2020 ROKU – NARODOWY DZIEŃ SPORTU

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna, w której co roku bierze udział kilkaset tysięcy Polaków.
Narodowy Dzień Sportu pozwala promować sport i aktywny tryb życia.
To wyjątkowy dzień, kiedy zwraca się uwagę na wszystkich, którzy kochają sport i pokazuje, jak wielu Polaków żyje aktywnie!
Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich może odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami.
Tegoroczna edycja ma nieco zmieniona formę, ale mnóstwo placówek sportowych rozsianych po całej Polsce, które co roku włączają się w Narodowy Dzień Sportu, organizuje kameralne wydarzenia dedykowane społecznościom lokalnym oraz wydarzenia on – line.
Jeśli ciekawi Cię, jakie są tegoroczne atrakcje, wejdź na https://narodowydziensportu.pl/.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu.

Nasza szkoła również przyłącza się do obchodów Narodowego Dnia Sportu.
19 września o godzinie 12.00 wystartuje Pierwszy Szkolny Test Coopera.

Test Coopera to popularny test wysiłkowy, który polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Wynik uzyskany w metrach porównuje się z normami, biorąc pod uwagę płeć i wiek.

W tym roku do wzięcia w nim udziału zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 7 i 8.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są u nauczycieli wychowania fizycznego.

Bądź aktywny w Narodowym Dniu Sportu, weź udział w szkolnej rywalizacji i sprawdź swoją wydolność!!!

Regulamin Szkolnego Testu Coopera