Szkolny konkurs na planszową grę matematyczną

10 października 2020 roku obchodzony jest Dzień Gier Planszowych. W związku z tym w naszej szkole organizowany jest konkurs na matematyczną grę planszową.

Regulamin konkursu:

• Konkurs adresowany jest do osób, które mają pomysł na grę, która będzie rozwijała zdolności matematyczne, podkreśli wybrane matematyczne zagadnienie, wesprze umiejętności rachunkowe, geometryczne lub logiczne.

• Praca może być indywidualna lub w parach.

• Uczestnik konkursu ma za zadanie wymyślenie gry planszowej.

• Gra powinna być wykonana w formie przestrzennej makiety, w taki sposób, aby można było w nią zagrać.

• Do gry należy dołączyć instrukcję.

• Gra powinna być oryginalna, nigdzie dotychczas nie publikowana.

• O ocenie projektu będzie decydować: o pomysłowość i atrakcyjność, o walory edukacyjne, o czytelność reguł, o element zaskoczenia (np. nie wykorzystany nigdzie pomysł).

• Do gry należy dołączyć informację z : o imieniem i nazwiskiem autora/autorów.

• Komisja konkursowa wybierze najciekawszą pracę, a autorzy trzech najlepszych gier otrzymają dyplomy oraz drobny upominek rzeczowy. Wszyscy uczestnicy konkursu, których gry będą spełniały kryteria przedstawione wyżej zostaną nagrodzeni celującą cząstkową oceną z przedmiotu.

• Prace oddajemy do swoich nauczycieli matematyki do 12 października 2020 roku.