Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna, która pozwala promować sport i aktywny tryb życia. To wyjątkowy dzień, kiedy zwraca się uwagę na wszystkich, którzy kochają sport i pokazuje, jak wielu Polaków żyje aktywnie! Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich może odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami. Najbliższe możecie znaleźć w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie.
W tegorocznej edycji powraca wielki sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego w godzinach 12.00 – 17.00. Czeka na Was moc atrakcji, mnóstwo treningów, spotkań ze sportowcami, a także strefa rodzinna, zdrowotna i NGO! Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – sprawdźcie sami! Wstęp wolny!
Nasza szkoła ponownie przyłącza się do obchodów Narodowego Dnia Sportu. 11 września (sobota) o godzinie 11.00 wystartuje Drugi Szkolny Test Coopera. Test Coopera to popularny test wysiłkowy, który polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Wynik uzyskany w metrach porównuje się z normami, biorąc pod uwagę płeć i wiek.
W tym roku do wzięcia w nim udziału zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, którzy wg roku urodzenia mają co najmniej 12 lat (rok urodzenia 2009, 2008, 2007 i starsi).
Szczegółowe informacje, regulamin oraz zgody na udział w teście dostępne są u nauczycieli wychowania fizycznego.

Skip to content