Konkurs plastyczny „Dopalacze niszczą życie”

W ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie młodzieży tzw. nowymi narkotykami potocznie zwanymi dopalaczami.
Wpływ na to ma między innymi ich duża dostępność oraz niska cena. Nasza szkoła  podejmuje różne działania profilaktyczne, które mają na celu zwrócić uwagę na zagrożenia związane z dopalaczami. Jednym z takich przedsięwzięć, obok lekcji profilaktycznych oraz pogadanek dla rodziców i szkoleń dla nauczycieli, jest przeprowadzenie konkursu pt. „Dopalacze niszczą życie”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. Najlepsze prace zostały wywieszone na głównym holu szkoły.

Osoby odpowiedzialne  za organizację tego wydarzenia: Aleksandra Nietrzebka – nauczyciel plastyki,  Aneta Andrychowicz – pedagog oraz Małgorzata Dalka-Puścizna – psycholog.