Pasowanie na czytelnika

Obraz 010W dniu 3 marca 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych Nr 4 w Żyrardowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Uroczystość ta już na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy IIIb uczestniczących w zajęciach czytelniczych pod opieką nauczyciela bibliotekarza. Było to krótkie przedstawienie wprowadzające małych czytelników w świat książek. Znalazły się w nim krótkie zagadki o bohaterach książek i na temat zasad poszanowania książek. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę. Następnie uczniów klas pierwszych nauczyciel bibliotekarz pasował poprzez dotknięcie książką w ramię na czytelnika. Młodzi czytelnicy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali „Odznakę młodego czytelnika” wraz z zasadami korzystania z biblioteki.