Z życia klas młodszych

P1030126Dnia 1 grudnia 2015 r. odbyły się dwie wycieczki uczniów  klas pierwszych.  Dzieci z  klasy Ia i Id wraz z wychowawczyniami p. Ewą Gałązką i p. Anną Kowalczyk oraz cudownymi mamami wybrały się na przedświąteczną wizytę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Podczas tej niesamowitej wyprawy miały okazję przespacerować się po „Bajkowej Ścieżce” i przypomnieć sobie fabułę  kilku najbardziej znanych i lubianych przez dzieci bajek. Podczas spaceru odwiedziły także „Dom Świętego Mikołaja”, w którym zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. W celu odpoczynku przed zabawą obejrzały bajkę w „Kinie pod dzwoneczkiem”, a także miały okazję wziąć udział w krótkich warsztatach, podczas których wykonały karty świąteczne.

Anna Kowalczyk
Edyta Wróbel

Dnia 18 grudnia 2015 r. dzieci z klasy Id wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców na klasowe Jasełka. Recytując wiersze, śpiewając kolędy, a także wręczając upominki dla mamy i taty wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. W ramach niespodzianki rodzice ugościli swoje pociechy, a także przywieźli pierwszą turę prezentów.

Anna Kowalczyk

Dnia 22 grudnia 2015 r. do Miejskiego Ogródka Jordanowskiego poszło pięciu reprezentantów z naszej szkoły z kl. Ia i IIb  na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna Ozdoba” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Miasto Żyrardów – fabryka Św. Mikołaja”. Dzięki dobrej organizacji każdy uczestnik wrócił do domu z upominkiem i perspektywą lekcji jazdy konnej w Radziejowicach. W konkursie wzięło udział dwudziestu czterech naszych uczniów. Nagrodę i I miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Stepanyan Lusine z kl. IV. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Czajka Patryk, Gawryś Paulina, Łaniewska Gabriela, Matak Mateusz, Obsznajczyk Maria, Puchalska Ewa oraz Rutkowska Wiktoria. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Edyta Wróbel
Anna Kowalczyk

Dodaj komentarz

Skip to content