Święto Szkoły

Nasza „Czwórka” świętuje 55 lecie swojej siedziby przy ul. Radziwiłłowskiej 16. Z tej okazji dzisiaj odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Szkoły, które zainaugurowało obchody 105-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Reja.
Społeczność naszej Szkoły gościła Pana Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego – Prezydenta Żyrardowa, ważnego Absolwenta SP Nr 4; Panią Urszulę Wieczorkiewicz-Tkacz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta; Panią Żanetę Wesołowską – Radną, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu RMŻ; Panią Bożenę Liszewską – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Absolwentkę SP Nr 4. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie poświęcone patronowi Mikołajowi Rejowi i współczesnej nauce. Nie zabrakło renesansowego tańca i autorskiej piosenki. Atrakcją były odwiedziny „Pana Reja” – w szlacheckim stroju.
Miłą niespodziankę sprawił nam Pan Prezydent Miasta przekazując ciepłe słowa uznania dla działalności „Czwórki” oraz prezenty. Uczniowie zaś obdarowali Gości jubileuszowymi pamiątkami.