Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

10 maja 2022 roku w ramach obchodów XIX Tygodnia Bibliotek odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Uroczystość ta już na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych. Uczniowie dowiedzieli się czym jest KAMISHIBAI –magiczny drewniany teatrzyk to Papierowy Teatr obrazkowy. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii w której wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą (kartonową) skrzynkę (butai). ”Pierwszaki” wysłuchały odczytanej tą metodą legendy ”O śpiących rycerzach w Tatrach”.
Nie mogło zabraknąć też małego egzaminu na czytelnika, pojawiły się krótkie zagadki o bohaterach książek i na temat zasad poszanowania książek. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę.
My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą!
PRZYRZEKAMY!
Młodzi czytelnicy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali „Odznakę młodego czytelnika”.