III Szkolny Test Coopera

W piątek 30 września 2022 r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Na bieżni lekkoatletycznej wystartował III Szkolny Test Coopera – popularny test wysiłkowy, który polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. W tegorocznej edycji tego biegowego wyzwania udział wzięło 10 uczniów z klas 6 – 8. Ubiegłoroczny rekord, który wynosił 2120 metrów i należał do Wiktorii Trafisz został pobity. Najdłuższy przebiegnięty dystans wyniósł w tym roku 2310 metrów u chłopców oraz 2240 metrów u dziewcząt. Poniżej wyniki wszystkich uczestników Testu Coopera.
CHŁOPCY:
I miejsce – Hein Paweł klasa 8a – 2310 metrów
II miejsce – Leśko Michał klasa 8a – 2290 metrów
III miejsce – Grzywaczewski Dominik klasa 6a – 2070 metrów
IV miejsce – Świderski Kajetan klasa 8a – 1940 metrów
V miejsce – Mykowski Franek klasa 6a – 1800 metrów
DZIEWCZĘTA:
I miejsce – Białasik Wiktoria klasa 8a – 2240 metrów
II miejsce – Stefańska Maja klasa 8a – 2090 metrów
III miejsce – Siwek Lena klasa 7a – 2040 metrów
IV miejsce – Sadowska Laura klasa 6a – 1940 metrów
V miejsce – Cybulska Eliza klasa 6a – 1860 metrów
Gratulujemy wszystkim biegaczom nie tylko wyników, ale przede wszystkim sportowej postawy i zaangażowania w dodatkowe działania na rzecz aktywności fizycznej. Do zobaczenia na bieżni za rok, może znów pobijecie rekord.
Ze sportowym pozdrowieniem.
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego