Opera „Zielony Księżyc”

Ach, co to był za artystyczny prezent. Kultura przez wielkie K. Absolwent żyrardowskiej „Czwórki” Krzysztof Gwiazda-artysta, śpiewak- bas, baryton podarował cudowny prezent dla swojej Szkoły na jubileusz 105 lat istnienia. Wraz ze swoimi młodymi Gwiazdami wystawił bardzo pouczającą operę „Zielony Księżyc”. Do Centrum Kultury stawili się prawie wszyscy Uczniowie SP 4 wraz z Nauczycielami. Prawie godzinna uczta dla ucha i oczu pozostanie na długo w pamięci Społeczności naszej „Czwóreczki”. Operę oglądał z nami znany aktor Marcin Kwaśny. Teraz przed uczniami zadanie specjalne- konkurs plastyczny pod hasłem ilustracja do opery i stworzenie wystawy pokonkursowej. Kolejne niespodzianki przed nami.
Projekt operowy został zrealizowany przez Fundację 'Pięknie żyć” oraz ze wsparciem Prezydenta Miasta Żyrardowa. Nasi Uczniowie poszerzyli sobie wiedzę nie tylko z wychowania muzycznego. Bardzo dziękujemy za oryginalny upominek. Nasz Przyjaciel Krzysztof Gwiazda otrzymał zaszczytny tytuł i statuetkę „Dobroczyńca Czwórki”.