Jubileusz 105-lecia Szkoły

W tym roku szkolnym nasza Czwórka obchodzi swój jubileusz – 105 lat istnienia. Podczas uroczystej akademii reprezentanci uczniów z klas 4b, 6c, 7a, 8a i 8b wraz z Panią Martą Wasielewską wystąpili w autorskim programie o szkolnym życiu. Były wesołe teksty, skoczne piosenki, rytmiczne tańce i kabaretowe żarty. Występy zdolnych uczniów podziwiali dostojni goście: Pan Adam Bielan Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP, Pan Krzysztof Wiśniewski – Mazowiecki Wicekurator, Pan Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Żyrardowa, Pan Krzysztof Dziwisz – Starosta Powiatu, Pan Grzegorz Dobrowolski – Przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pani Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz – Dyrektor Wydziału Edukacji, Dyrektorzy żyrardowskich placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych, Absolwenci. Nasza Szkoła otrzymała od Gości mnóstwo serdecznych życzeń i miłych prezentów.

Pan Marszałek Adam Struzik przyznał naszej Szkole zaszczytne wyróżnienie Medal Pro Masovia.

Na okoliczność Święta Szkoły powstała piosenka o Czwóreczce, która podczas uroczystości miała swoją premierę. Śpiewali wszyscy – goście, kadra i uczniowie. Słowa ułożyli uczniowie a muzykę skomponował Pan Krzysztof Gwiazda – Absolwent SP4. To były cudowne świąteczne chwile.

Pani Dyrektor Beata Marzęda-Przybysz i Pan Marcin Klepacz – nauczyciel wf zostali odznaczeni „Złotym sercem” przez bryg. gen. Lazarus Union Bogdana Puczyńskiego – Absolwenta SP4.