Klasy 6B i 6C na wycieczce w Warszawie

Ruch i zabawa to motto naszej wyprawy. 17 marca wraz z klasą 6b udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy, aby przeżyć niezapomnianą przygodę.
Pierwszy przystanek – park trampolin, Stacja Grawitacja. Pod czujnym okiem trenerów mieliśmy okazję poskakać na trampolinach, był to świetny trening naszej kondycji i równowagi oraz dostarczyło nam to masę energii. Wszyscy się ze mną zgodzą, że godzina to niestety, zdecydowanie za mało jak na zabawę w tak świetnym miejscu.
Następnie wybraliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki, które realizuje program Samorządu Województwa Mazowieckiego „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy. Każda aktywnie uczestniczyła w warsztatach – pierwsza o tematyce kulturalnego kibicowania, natomiast druga – zasad gry fair play. Obydwa zespoły zwiedzały również wystawę sportową ciekawie prezentowaną przez przewodnika. Poznaliśmy historię zawodów olimpijskich, obejrzeliśmy m.in.: medale olimpijskie i paraolimpijskie naszych sportowców oraz gokard Roberta Kubicy z młodych lat.
Wspólnie spędzony czas bardzo szybko upłynął. Dobry humor towarzyszył nam już od wyjazdu. Polecam udać się do wcześniej wspomnianych miejsc, ponieważ warto czasami spróbować czegoś nowego: rozruszać mięśnie podczas zabawy, dać się ponieść dziecięcemu szaleństwu oraz zgłębić wiedzę na temat osiągnięć sportowych naszych rodaków.
Nadia Gibasiewicz kl. 6C
Skip to content