Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyła się akcja promująca czytanie: „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”.
Pani Marta Wasielewska i Pani Beata Siniarska były koordynatorkami akcji na terenie szkoły. „Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności w miłej atmosferze, bez przymusu. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W naszej szkole do akcji włączyli się nauczyciele, którzy wspólnie z naszymi uczniami czytali fragmenty książek. Akcja miała za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako obowiązek. Mamy nadzieję, że ta akcja zmotywuje wszystkich do „sięgania po książki”.