Wycieczka klasy Ia i Id

20160121_140354Dnia 21 stycznia uczniowie klasy Ia i Id wybrali się na autokarową wycieczkę. Pierwszym punktem programu był zachwycający spektakl w Teatrze Syrena „Kot w butach” znany dzieciom, tym razem w nowej odsłonie. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z formą artystyczną, jaką jest musical. Barwna opowieść o młodym młynarczyku i jego towarzyszu zachwyciła naszych najmłodszych. Druga część wycieczki miała na celu przybliżyć instytucję, jaką jest muzeum. Uczniowie mogli oglądać część ekspozycji w Muzeum Archeologicznym, ale głównym celem wyprawy były działania praktyczne. Część grupy tworzyła własne korale z modeliny, a inni lepili z gliny grzechotki w kształcie zwierzątek. Po tak edukacyjnej wycieczce, wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu mogąc opowiadać o nowych doświadczeniach.