Wycieczka klas Vb i IVb do Trójmiasta

13334825_559687534190817_1242540698_oW dniach 4, 5 i 6 maja 2016 r. klasy 5b i 4b wyruszyły z opiekunami p. Krystyną Karolak, p. Teresą Filutowską oraz rodzicami p. Krzysztofem Boczkowskim i p. Moniką Bogucką nad morze. Celem podróży było Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia Sopot  oraz Władysławowo. W programie wycieczki znalazły się takie wydarzenia, jak: zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Gdańsku, rejs statkiem na Westerplatte, Gdynia, gdzie uczniowie eksperymentowali w Centrum Nauki Eksperyment oraz podziwiali okazy przyrodnicze w Oceanarium, a także zwiedzali Okręt Wojenny Rzeczpospolitej Polskiej „Błyskawica”. Nie obyło się też bez spaceru na molo w Sopocie. W drodze powrotnej uczniowie „Czwórki” zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku. Pani przewodnik opowiadała o historii, czasach i zwyczajach rycerskich. Do Żyrardowa wycieczka wróciła  późnym wieczorem. Czas w podróży mijał wesoło na grach i rozmowach towarzyskich. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  J  Wycieczka była super!!!

J.Sz. kl. 5b