Miasto Ogród

14796073_1195036733873625_740554078_oNa samym początku chciałabym krótko przedstawić historię i koncepcję „Miasta Ogród”. Jest to miasto, osiedlę charakteryzujące się niską, luźną zabudową i znacznym udziałem terenów zielonych. Koncepcja „Miasta Ogrodu” narodziła się w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku w odpowiedzi na problem przeludnienia miast. W Polsce po raz pierwszy koncepcję tą wykorzystano projektując pod Warszawą Ząbki (1912) i Podkowę Leśną (1913). Również Karol Dittrich starał się w planie przestrzennym rozbudowanej osady przemysłowej Żyrardów urzeczywistnić koncepcję „Miasto Ogród”. Aktualnie projekt ten realizowany jest przez: Fundację Ochrony Środowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i Okolic, Miasto Żyrardów oraz Spółkę Nasza Era.

Nasza szkoła również włączyła się w powyższą akcję, obejmując patronat nad skwerem przy rzece Pisi Gągolinie w rejonie ul. Św. Jana.  W związku z tym 19 września 2016 r. uczniowie klas 2a, 5b i 3ga pod opieką nauczycieli udali się w powyższe miejsce w celu usunięcia śmieci. Chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w sprzątanie skweru. Akcja  ta na pewno będzie powtarzana kilka razy w roku o czym będziemy z przyjemnością informować naszą społeczność szkolną.

Do usłyszenia niebawem

koordynator akcji Renata Kucharska.