Klasy II w Fabryce Bombek

15218688_1137334352987985_1197134263_nW czwartek i piątek 17 i 18 listopada 2016 r. uczniowie klas II szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu. Przechodząc przez kolejne działy fabryki, uczniowie poznali tajniki oraz etapy powstawania bombek. Następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdabiali bombkę choinkową. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Regionalnym, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji o tradycjach świątecznych i historii bombek choinkowych. Następnie dzieci odwiedziły Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Zwiedziły obiekty sportowe, sale treningowe oraz grotę solną. Najbardziej interesujące było wejście do kriokomory, w której temperatura sięgała minus 120 stopni Celsjusza.