DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

15388707_1153752028012884_347256475_o„Był rok 1966…” – tak Bogusław Wołoszański rozpoczął swój kolejny program z cyklu „Sensacje XX wieku”. Jednak to nie oznacza, że gościliśmy na planie tego popularnego programu telewizyjnego. Tak naprawdę 6 grudnia świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły i jednocześnie pięćdziesiątą rocznicę powstania budynku naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali przedstawienie wzorowane na słynnych „Sensacjach XX wieku”. Marcin Rybaczuk, uczeń klasy 3 ga, mistrzowsko wcielił się w postać Bogusława Wołoszańskiego i przedstawił zmagania uczniów i nauczycieli na przestrzeni pięćdziesięciu lat do złudzenia przypominające walkę wrogich wywiadów. Po przeciwnych stronach barykady stanęli uczniowie z przewodniczącym samorządu na czele (w tej roli świetny Kuba Kuziemski) oraz nauczyciele pod wodzą Marcina Dudkiewicza i Mai Mikulskiej. Na scenie pojawili się także szpiedzy, kryptolodzy, deszyfranci, a nawet złowrogi naukowiec, w którego znakomicie wcielił się Dawid Kania.

Program okazał się prawdziwym hitem! Następny odcinek „Sensacji XX wieku” już wkrótce! Zapraszamy.