Wycieczka III klas Gimnazjum

6.11.2014 roku uczniowie klas III a oraz III b Gimnazjum udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Sejm RP oraz „Niewidzialną wystawę”.

Na sali sejmowej odbywały się obrady, więc uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pracy posłów. Przewodniczka przybliżyła historię parlamentu w Polsce, podała wiele ciekawych informacji na temat budowli. Kolejną atrakcją okazała się „Niewidzialna wystawa”…

Jak można oglądać „Niewidzialną wystawę”? Oczywiście przy pomocy zmysłów dotyku i słuchu. Idąc w ciemności za głosem niewidomego przewodnika uczniowie pokonywali kolejne przeszkody: mieszkanie pełne mebli, ruchliwą ulicę, las. Dowiedzieli się także w jaki sposób pomóc osobie niewidomej spotkanej przypadkiem, jak wygląda maszyna do pisania alfabetem Braille’a oraz jakie przedmioty pomagają na co dzień komuś, kto nie widzi.

Oderwanie od szkolnej rutyny przyniosło uczniom wiele ciekawych refleksji.