Wycieczka klas czwartych do Warszawy

Dnia 04 lutego 2015 r. uczniowie klas czwartych po raz kolejny wyruszyli wraz z opiekunami na wycieczkę do Warszawy. W planie wycieczki znalazło się Polskie Radio oraz Stadion Narodowy z największą w Polsce wystawą Klocków Lego.

Będąc w radio, uczniowie mieli okazję porozmawiać z dziennikarzami o ich pracy, zwiedzić siedzibę Polskiego Radia, a także mogli obejrzeć audycję w trakcie emisji na żywo. Uczniowie próbowali też własnych sił przed mikrofonem. Była to dla nich niezwykle pouczająca lekcja.

Po długim spacerze korytarzami Polskiego Radia, uczniowie wraz z opiekunami udali się na Stadion Narodowy. Wystawa, którą zobaczyli była połączeniem zabawy i edukacji. Eksponaty przedstawiały postacie, miejsca i wydarzenia znane uczniom z bajek czy filmów. Największym zainteresowaniem cieszył się 11- metrowy, największy na świecie statek TITANIC zbudowany z 500.000 klocków Lego. Uczniowie chętnie i z zainteresowaniem podziwiali wystawę. Po tak ekscytującym dniu, uczniowie udali się w drogę powrotną do Żyrardowa, bogatsi o nowe doświadczenia.