Poloneza czas zacząć!

„Poloneza czas zacząć” – tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 4 w Żyrardowie Teresa Teofilak rozpoczęła uroczyste pożegnanie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum.

12.06.2015 r. o godz. 18.00 uczniowie klas IIIga i IIIgb zatańczyli tradycyjny polski taniec do muzyki Zbigniewa Preisnera. Układ choreograficzny podobał się zgromadzonym i został nagrodzone gorącymi brawami. Muzyka, eleganckie stroje gimnazjalistów i powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich: rodziców, wychowawców i bliskich, którzy towarzyszyli im  w tej wyjątkowej chwili.

Druga część wieczoru miała zupełnie inny charakter. Uczniowie bawili się na dyskotece wspólnie z kolegami z młodszych klas gimnazjum i szkoły podstawowej. Rodzice zadbali aby wspomnienie było jeszcze przyjemniejsze i przygotowali swoim pociechom poczęstunek. Zwieńczenie nauki w gimnazjum w takiej formie pozostanie w pamięci na zawsze.

Monika Chmielewska