Szkolne Wieczorne Śpiewanie Kolęd

Drzewa ptakom, ptaki drzewom
Tchnienie wiatru płatkom śniegu

Szkolny Wieczór Śpiewania Kolęd

Wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. Wspólne śpiewanie łączy i raduje, co stanowi przecież istotę Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole 8 stycznia 2016 r. miało miejsce to niezwykłe w pewnym sensie wydarzenie, które powoli staje się naszą tradycją, dzięki wspólnej inicjatywie Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej.

O godzinie 17.00 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele, aby razem kolędować. Melodie i słowa kolęd, które zostały pieczołowicie przygotowane i zaprezentowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli dostarczyły nam wszystkim wielu pozytywnych wzruszeń i emocji, nastroiły optymistycznie i przedłużyły świąteczną atmosferę. Niektórzy z zaciekawieniem słuchali, inni niecierpliwili się chcąc już zaśpiewać przygotowane kolędy i pastorałki. Przepełnione dobrem, miłością i ciepłem kolędy dają nam to, czego na co dzień brakuje, uczucie bliskości, budują między nami więzi, potwierdzają naszą tożsamość.

Edyta Wróbel, Mariusz Kozłowski

DSC_1023 DSC_1015DSC_1032DSC_1028DSC_1030 DSC_1029 DSC_1021  DSC_1022  DSC_1019  DSC_1013 DSC_1012 DSC_1011  DSC_1007DSC_1031