Jutro kolejny dzień strajku

Szanowni Państwo, dziękujemy wszystkim rodzicom za wyrozumiałość i apelujemy o zapewnienie opieki swoim dzieciom w dniu jutrzejszym tj. 09.04.2019 r.

Jutro kolejny dzień strajku w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach oraz w miejskim Liceum Ogólnokształcącym. Ostatecznie wszystkie miejskie szkoły biorą udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Łącznie przyłączyło się około 90% nauczycieli i pracowników szkół w Żyrardowie.

W dniu jutrzejszym również tak jak dzisiaj, Centrum Kultury w Żyrardowie, AQUA Żyrardów, Muzeum Lniarstwa oraz Klub Koliber będą czekały na żyrardowskie dzieci ze swoją ofertą. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Sytuacja w przedszkolach zostaje bez zmian, działają przedszkola numer 5, 6 i 10. Zamknięte pozostają przedszkola numer 2, 8 i 9.

Obecnie trwa posiedzenie sztabu kryzysowego, na którym podejmowane są decyzje związane z organizacją egzaminów dla klas trzecich gimnazjów. Członkowie sztabu robią wszystko, aby egzaminy się odbyły. O możliwości przeprowadzenia egzaminów poinformujemy na stronach szkół i miasta Żyrardowa, w kolejnych komunikatach. Jednakże jest ona uzależniona od rozmów pomiędzy strajkującymi, a stroną rządową.

za: https://www.zyrardow.pl/5122,2019?tresc=52532