Godzina Kodowania

Komputery znajdują się wszędzie, zmieniają każdą branżę na świecie. Ale tylko 35% wszystkich szkół średnich uczy informatyki. Dobrą wiadomością jest to, że możemy to zmienić! Jeśli słyszeliście o Godzinie Kodowania wcześniej, to zapewne wiecie, że zapisała się już w historii. Ponad 100 milionów uczniów wzięło już udział w Godzinie Kodowania #HourOfCode
Dzięki Godzinie Kodowania, zajęcia z informatyki pojawiły się na stronach Google, MSN, Yahoo! i Disney. Ponad 100 partnerów wspólnie wsparło tę inicjatywę. Każdy sklep Apple na świecie gościł już Godzinę Kodowania i przywódcy, jak Obama i kanadyjski premier Justin Trudeau napisali swoje pierwsze linie kodu w ramach tej inicjatywy.
W tym roku uczyńmy tę inicjatywę jeszcze większą. Namawiam Was do przyłączenia się do Godziny Kodowania 2020. Włączcie się w Godzinę Kodowania podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, 10 – 25 października.
Pomiędzy 10 – 25 października, dziesięć procent uczniów z całego świata będzie świętowało Computer Science Education Week uczestnicząc w Godzinie Kodowania w swoich szkołach. To jest szansa dla każdego dziecka, aby poznało, jak działa otaczająca nas technologia.
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Żyrardowie również włączyła się do tej inicjatywy – KODUJEMY, PROGRAMUJEMY , a przy tym świetnie się bawimy.
Skip to content