#SzkołaPamięta

Początek listopada to czas kiedy wspominamy tych, którzy odeszli – bliskich, znajomych, a także tych, którzy poświęcili życie dla ojczyzny.  W ramach projektu #Szkoła Pamięta uczniowie klasy 7a zapalili znicz przy pomniku postawionym w miejscu śmierci partyzanta Leona Waligóry, który zginął 5 września 1943 roku. Pamiątkowy kamień znajduje się niewielkiej odległości od Szkoły Podstawowej nr 4. Warto znać historię miejsc, które mijamy na co dzień. Więcej o okolicznościach, w jakich zginął Waligóra można się dowiedzieć z: http://zyrardow-miastojednejfabryki.pl/ .

Uczniowie kl. 5c  zrealizowali część zadań z projektu #SzkołaPamięta podczas zajęć języka polskiego. Zgromadzili różnorodne materiały (dokumenty, broszury, książki, fotografie, itp.). Przygotowali prezentację zgromadzonych materiałów o treściach historycznych. Wykonali zdjęcia miejsc pamięci w Żyrardowie, które zamieścili na gazetce szkolnej. Odwiedzili miejsce pamięci w pobliskim parku, oddali hołd poległym żołnierzom i okolicznym mieszkańcom poległym w czasie II wojny światowej.