CZWÓRKOWE KOLĘDOWANIE

W Zespole Szkół Publicznych Nr 4 w Żyrardowie miało miejsce szczególne wydarzenie. Po raz pierwszy zorganizowano spotkanie Rady Pedagogicznej, rodziców oraz uczniów. Wszyscy w uroczystym i wyjątkowym nastroju przybyli 16 grudnia 2014 roku na „Czwórkowe kolędowanie”.

Wśród przepięknej scenerii, zgromadzonych gości przywitali Pani dyrektor Teresa Teofilak wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Panem Markiem Szymaniakiem.

Gościom zaprezentowali się najpierw uczniowie szkoły, którzy pod opieką pań Katarzyny Piekarzewskiej oraz Ewy Gałązki, wprowadzili wszystkich w klimat świątecznych „Jasełek”. Na szczególną uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie „młodych” aktorów.

Klasa 3ga

7. Jakub Gal – pastuszek
  8. Rafał Sankowski – pastuszek
  9. Filip Wójcik – pastuszek

Całości świątecznego klimatu dopełniło wspólne kolędowanie. Zebrani śpiewali znane wszystkim kolędy min. Dzisiaj w Betlejem, Chrystus się rodzi, Lulajże, Jezuniu, czy Przybieżeli do Betlejem. Uczestnicy spotkania mieli możliwość usłyszenia pięknych kolęd w wykonaniu uczniów i ich rodziców:

1. Kolęda „Cicha noc” w wykonaniu Nel Bargiełowskiej / trąbka.
  2. Kolęda „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu rodziny Państwa Bargiełowskich.
  3. Kolęda „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu uczennic ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
  4. Kolęda „Jezus malusieńki” w wykonaniu p. Wojciecha Maciejczyka / gitara.
  5. Pastorałka „Był pastuszek bosy” w wykonaniu rodziny Państwa Obsznajczyk.

Swym talentem pochwalili się również nauczyciele śpiewając znaną kolędę Dzisiaj w Betlejem, a Pani Małgorzata Frejlichowska wraz z Panem Jackiem Wacławkiem zaśpiewali znaną piosenkę pt. Jest taki dzień. Na zakończenie uczniowie Gimnazjum wraz z Panią Pauliną Kotarską zaśpiewali kolędę Cicha noc w języku angielskim. Oczywiście nie obeszło się bez małych, słodkich upominków dla wszystkich zebranych od Świętego Mikołaja.Miejmy nadzieję, że „Czwórkowe kolędowanie” stanie się tradycją tej szkoły.