Pasowanie na czytelnika klas pierwszych

4 marca 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych Nr 4 w Żyrardowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I A, I B i I C  na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie z klasy III B pod opieką Pani Beaty Siniarskiej przygotowali krótkie przedstawienie
pt. „ Witajcie w naszej bajce”. Klasa III B zachęciła pierwszaki do czytania, włączyła również ich do wspólnego śpiewania i tańczenia, a na koniec uczniowie klas I  „przeszli” mały egzamin ze znajomości bajek i baśni. Uczniowie klas pierwszych usłyszeli prośby książki skierowane do czytelników. Pierwszaki zaakceptowały prośby książki i z podniesioną prawą ręką złożyły przysięgę. Po ślubowaniu uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników i włączeni do grona czytelników biblioteki. Na potwierdzenie tego otrzymali odznakę młodego czytelnika.