WYBÓR KSIĄŻEK

„W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.” Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik Rostkowska. Współpartnerami przedsięwzięcia są Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i Biblioteki Szkolne Online.

Nasza szkoła również włączyła się do tego przedsięwzięcia – pani Beata Siniarska i pani  Marta Wasielewska wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały i przeprowadziły wybory 13 marca 2015 roku. W szkole odbyło się głosowanie na trzech poziomach edukacyjnych. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której miał umieścić jeden lub trzy tytuły książek, które czytał, bądź które poleca do przeczytania. Po wypełnieniu karty wrzucał ją do odpowiedniej urny. W wyborze wzięło udział 225 uczniów z klas I –III  ( 90 uczniów), SP IV – VI ( 65 uczniów) i I – III gimnazjum ( 70 uczniów).