Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

pobrane (1)30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy IV b pod opieką wychowawcy p. Krystyny Karolak przygotowali przedstawienie pt. „Niesamowita podróż do przeszłości.” Przypomnieli całej społeczności szkolnej obrady Sejmu Wielkiego z dnia  3 maja 1791 r. wcielając się w postacie z dawnych lat. Król Stanisław August  Poniatowski zabrał uczniów do XVIII w., aby pokazać im, że to nie tylko dzień wolny od szkoły, ale bardzo ważna data dla Polski, o której powinien pamiętać każdy patriota. W przedstawieniu pojawiły się również takie postacie historyczne jak Marszałek Sejmu Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Seweryn Rzewuski, Ignacy Potocki, Jan Dekert czy Ksawery Branicki.

Podczas apelu mogliśmy usłyszeć kilka znanych melodii, a także zobaczyć interesującą prezentację multimedialną. W przygotowaniu apelu i dekoracji pomogli  rodzice uczniów klasy IV b. Przedstawienie było bardzo interesujące i przyjemnie się je oglądało.