Dzień Bezpiecznego Internetu

W związku z corocznymi obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu nasza szkoła jak wiele innych przyłączyła się do działań pod hasłem „Razem tworzymy  lepszy  Internet”.

DBI jest obchodzony od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców, nauczycieli oraz wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienia tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Na przełomie stycznia i lutego w szkole zostały zorganizowane 3 konkursy tematyczne, w które najbardziej zaangażowali się uczniowie klas młodszych. Odbył się również apel z prezentacja multimedialną przygotowaną przez uczniów gimnazjum. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach nasza szkoła będzie brała udział równie owocnie.